Relacja z nocnej gry terenowej

Niedawno zakończyliśmy nocną grę terenową zorganizowaną, jak co roku, z okazji rocznicy założenia naszej drużyny. Tym razem jest to rocznica szczególna, bo dwudziesta piąta.
Po zmroku patrole otrzymały zaszyfrowaną wiadomość, kluczem do niej był ‘apel pamięci’, czytanego z okazji Święta Niepodległości. Dzięki odszyfrowaniu wiadomości patrole zdobyły mapę lasu, w którym przez kolejne kilka godzin toczyła się gra.. Harcerze 45. odpowiadali na pytania związane z historią i tradycjami Kraal’u, oraz Polski, ale przede wszystkim sprawdziliśmy umiejętność orientowania i poruszania się w terenie nocą, czeka nas jeszcze sporo pracy zwłaszcza w starszych ibutach. Dla urozmaicenia naszych nocnych manewrów podczas gry nadaliśmy sygnał „SOS”, który odebrał nasze patrol i ruszyły nam z pomocą, patrol odnalazł kontuzjowanych spadochroniarzy. Poszkodowani zostali opatrzeni i ewakuowani. Tak zakończyliśmy nasze nocną grę.
Ale to nie koniec świętowania 25-lecia 45 Drużyny Harcerzy KRAAL…
…Przypominam o jutrzejszej  uroczystej mszy za Ojczyznę  i Kraal, w kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej – godz. 12.30 OBECNOŚĆ W MUNDURACH OBOWIĄZKOWA!!!
(zbiórka 12.00 przy kościele)

Dodaj komentarz

Komentarz do “Relacja z nocnej gry terenowej”